"Nikad više neću doći u Nemačku. Ni na odmor, ni u posetu. Ni po koju cenu!"
"Nisam htela da prihvatim da nas osmoro spavamo u jednoj sobi, da osam ljudi deli jedno kupatilo, a 30 - jednu kuhinju", rekla je za DW sezonska radnica iz Rumunije Marijana Kostea.
Наука каже да се не треба стидети својих суза, јер је плакање природна реакција на разне стимулансе који нам изазивају те сузе, а које понекад покушавамо да сакријемо по сваку цену. Све то се догађа зато што сузама углавном дајемо негативан смисао, али не треба заборавити да се плаче и од радости.
Појам историографске анализе и закључци, формално-логички, добијени из аналитике, као резултат дају мање-више ограничено метафизичко мишљење чији резултати само донекле одговарају стварности. Због тога, увођење структурализма у историографију, шездесетих година прошлог века, представља револуционарни корак који ће довести до превредновања читаве људске историје; то, другим речима, значи враћање историописа у конкретне сфере и објашњавање стварних повезаности историјских догађаја, уз наговештавајући раскид са једностраним ставовима потеклим из уопштавања.
Nikotinska zavisnost je nalik neobičnoj građevini visokih zidina i dugih, isprepletanih hodnika koja na svakom koraku ima izlaz. U cilju prilagođavanja novim generacijama i održavanju opstanka može menjati svoj izgled, a neobična je još i po tome što u njenim promenama i daljoj izgradnji desi se da i sami učestvujemo.
Iako mnogi pušači veruju da postoje ogromne razlike u jačini zavisnosti i da su bas oni najteži za odvikavanje, istina je da svi šetaju istim hodnicima koji se prostiru duz iste građevine. Doživljaj ražlicitosti se javlja usled svojevoljnog zadržavanja pojedinca na određenim mestima i slepog podržavanja već zauzetih stavova drugih pušača koje to mesto u građevini nudi.
Kako ova neobična građevina utiče na pušača i održava potrebu za štetnom navikom najbolje će Vam predstaviti zanimljiva PRIČA o nikotinskoj zavisnosti.
„Дете и традиција“ је пројект Етнографског музеја у области едукације започет 2003. године. Намењен је деци и младимa с циљем да упознају
српску културу као део целокупне светске баштине.
Овај пројект настао је
као одговор на потребу да се деца већ током прве посете заинтересују за садржај који музеј нуди.