Наука каже да се не треба стидети својих суза, јер је плакање природна реакција на разне стимулансе који нам изазивају те сузе, а које понекад покушавамо да сакријемо по сваку цену. Све то се догађа зато што сузама углавном дајемо негативан смисао, али не треба заборавити да се плаче и од радости.
Nikotinska zavisnost je nalik neobičnoj građevini visokih zidina i dugih, isprepletanih hodnika koja na svakom koraku ima izlaz. U cilju prilagođavanja novim generacijama i održavanju opstanka može menjati svoj izgled, a neobična je još i po tome što u njenim promenama i daljoj izgradnji desi se da i sami učestvujemo.
Iako mnogi pušači veruju da postoje ogromne razlike u jačini zavisnosti i da su bas oni najteži za odvikavanje, istina je da svi šetaju istim hodnicima koji se prostiru duz iste građevine. Doživljaj ražlicitosti se javlja usled svojevoljnog zadržavanja pojedinca na određenim mestima i slepog podržavanja već zauzetih stavova drugih pušača koje to mesto u građevini nudi.
Kako ova neobična građevina utiče na pušača i održava potrebu za štetnom navikom najbolje će Vam predstaviti zanimljiva PRIČA o nikotinskoj zavisnosti.
Nevladina organizacija "Razvoj emocionalne inteligencije kod dece" sprovodi program koji ima za cilj ubrzanje razvoja emocionalne inteligencije kod dece uzrasta od 7 do 11 godina. Fokus je na jačanju socijalnih i emocionalnih kompetencija i smanjivanje negativnih posledica bilo kojih stresnih emocija, straha od njihovog iskazivanja i vršnjačkog nasilja, kao i njegove učestalosti.
Želje roditelja su jedno, mogućnosti deteta su drugo. Razlikuju se želje deteta i roditelja, čak i kada mogućnosti ima.
Da bi sve to bilo u medjusobnom skladu, čuveni ruski priholog Mihail Labkovski pretočio je svoj stav i iskustvo u 12 vrednih saveta koji bi svaki roditelj trebalo da prihvati.
Za dobar odnos sa ljudima: malo hvali, malo - kudi!
Za harmoničan razvoj bilo kakvog odnosa, bez obzira da li je u pitanju medjusobni odnos članova porodice, članova kolektiva, prijatelja ili ljubavnih partnera, veoma je važna određena proporcija kritika i pohvala. Posle dugogodišnjeg istraživanja o ovoj temi, naučnici su došli do idealne proporcije pohvalnih i kritičkih poruka koje šaljemo jedni drugima u skladnom odnosu. Odstupanje od toga, u jednu ili drugu stranu, pre ili kasnije, dovodi do - razlaza.